آموزش دوخت دامن ترک اریب آموزش الگوی دامن ترکدار اریب

نویسنده:‌ سودابه محمدنژاد

آموزش خیاطی ، آموزش برش و دوخت دامن ترک دار اریب برای دامن های چهار ترک، شش ترک، هشت ترک، ده ترک و ... آموزش توسط خانم عمرانی کارشناس خیاطی .

...
پشتیبانی آنلاین

خانم محمدنژاد

جهت خرید پکیج کامل آموزش خیاطی خانم عمرانی تماس بگیرید

آموزش دوخت دامن ترک اریب

آموزش دوخت دامن ترک اریب

برای برش دامن ترکدار اریب مستطیلی به طول قد دامن و به عرض یک هشتم باسن رسم میکنیم . البته شش ترک هشت ترک و ده ترک هم میتوانیم این دامن را در بیاوریم . بعد از خط کمر 14 سانتی متر پایین میاییم خط میکشیم که خط باسن می شود عرض مستطیل را نصف کرده روی 14 سانت فرود میاییم .از خط وسط یک هشتم کمر از خط وسط نصف به طرفین رفته و اضافه را به صورت ساسون به باسن وصل میکنیم .

 برای والان قسمت پایین از خط پایین دامن حدودا 25 سانتی متر به طرف بالا رفته و خط میکشیم در امتدا این خط یک خط کشیده 3 تا مستطیل ایجادکرده که عرض آنها یک هشتم باسن و طول آنها 25 سانتی متر . مستطیل آخر را کنار گذاشته و دو تا مستطیل دوم را در نظر میگیریم از خط مشترک دو مستطیل طول را نصف میکنیم یک دوم را که بدست آوردیم از طرفین شکل هلال رسم میکنیم .

 برای درست کردن والان پایین عرض کادر هر چقدر بود طبق شکل که نشان داده شده نسبت به هلال بالا اندازه میگیریم هر چقدر که بود بقیه اندازه ها به همان اندازه میرود. برای درست کردن انتهای والان از زاویه سمت چپ مستطیل دوم ، ضلع سوم مستطیل طول را تقسیم بر 3 میکنیم یک سوم پایین میاییم علامت میزنیم .

نکته ای که در برش این الگو هست حتما پارچه یک لایه باشد .

منبع : اموزش خیاطی خانم عمرانی

پیشنهاد شگفت انگیز

مشاهده همه