آموزش دوخت یقه آرشال جدا آموزش الگو و دوخت یقه آرشال

نویسنده:‌ سودابه محمدنژاد

آموزش خیاطی خانم عمرانی، آموزش الگو و دوخت یقه آرشال برای پالتو، مانتو، کت و ... به صورت مرحله به مرحله و توضیح نکات خیاطی بر روی خز

آموزش الگو و دوخت یقه آرشال

...
پشتیبانی آنلاین

خانم محمدنژاد

جهت خرید پکیج کامل آموزش خیاطی خانم عمرانی تماس بگیرید

آموزش دوخت یقه آرشال جدا

آموزش دوخت یقه آرشال جدا

برای درست کردن یقه آرشال پالتو مورد نظر که داریم درست از خط وسط پشت نصف میکنیم تا انتهای خط شکسته طبق شکل اندازه میزنیم و بلندی یقه میشود خط اریب به طول همون خط به اضافه 5 سانتی متر و به طول 40 سانتی متر خط اریب را میکشیم بعد از بالای این خط 10 سانتی متر پایین تر میاییم و علامت میذاریم . برای اینکه یک مقدار پشت یقه حالت بگیرد 1/5 سانت به طرف بیرون میرویم مجددا خط دیگه ای میکشیم . بعد پهنای یقه که حدودا 13 سانتی متر از خط بیرونی اندازه میزنیم تا 1/2 یقه . این نقاط را بهم وصل میکنیم و درست از 1/2 حالت هلال میکشیم طبق شکل بعد روی خز میذاریم یک آستر و یک پارچه اصلی .

 الگو را روی پارچه میذاریم دور تا دور خط میکشیم زاپاس میذاریم و برش میزنیم الگو را روی لایه چسب قرار میدیم دقیق دور آن را اندازه گرفته 2 میل اضافه گذاشته و برش میزنیم بعد چسب را روی پارچه گذاشته و برش میزنیم .

نکته : در خز الگو وقتی روی خز قرار گرفته میشود خوابش باید به طرف پایین باشد .
به یک نوار که بوسیله آن یقه را به لباس وصل میکنیم خط داخلی یقه را اندازه میگیریم از هر طرف نوک یقه 5 یا 6 سانت وارد میشویم و اندازه میزنیم و کم میکنیم و سه تا نوار دیگه برای پشت یقه لازم داریم که 2/5 سانتی متر و به طول 6 سانتی متر و مطابق شکل قرار میدهیم با فاصله 12 سانتی متر از هم بعد آستر را روی خز قرار میدهیم رو در رو سنجاق میزنیم بعد نوار رو سمت خز قرار میدهیم و همه کار را دوخت میزنیم و جا دکمه ای را گذاشته و کار تمام میشود .

منبع : آموزش خیاطی سیما عمرانی

پیشنهاد شگفت انگیز

مشاهده همه