آموزش دوخت کت با یقه انگلیسی جدا آموزش دوخت کت با یقه انگلیسی جدا به همراه الگو

نویسنده:‌ سودابه محمدنژاد

آموزش دوخت کت با یقه انگلیسی جدا از کتاب آموزش خیاطی به صورت مرحله به مرحله با رسم الگوی مربوطه.

...
پشتیبانی آنلاین

خانم محمدنژاد

جهت خرید پکیج کامل آموزش خیاطی خانم عمرانی تماس بگیرید

آموزش دوخت کت با یقه انگلیسی جدا


کت با یقه انگلیسی جدا
1- برای برش کت ، ابتدا اندازه های گرفته شده شخص رابه اندازه مورد نظر اضافه کنید سپس تقسیم بندی معمولی را انجام دهید .
2- از ابتدای کاغذ سمت راست 8 تا 12 سانتی متر برای پهنای یقه اضافه گذاشته سپس پایه لباس ساسون دار را رسم کنید .
3- انتقال ساسون در این برش به سرشانه می باشد .
4- برای رسم دور گردن از جدول دور گردن استفاده کنید با این تفاوت که نیم سانتی متر برای داخل رفت و پایین آمدن اضافه کنید .
5- برای زاویه دار کردن یقه ، 5/8 تا 5/11 سانتی متر داخل رفته و از این نقطه 6 سانتی متر و از سمت راست 8 سانتی متر پایین آمده مانند شکل یقه را طراحی کنید .
6- از خط کمر از سمت برش 10 سانتی متر ، از سمت خط پهلو 15 سانتی متر پایین بروید و یک خط افقی رسم کرده قیچی کنید در واقع برش جلو سه قسمت می شود .
7- برش شماره 3 جلو را روی پارچه قرار دهید و از قسمت پایین 15 سانتی متر برای کیسه ی جیب اضافه کنید و یک کیسه جیب هم جدا برش کرده و به سمت پایین جیب بدوزید .
برش پشت
برش پایه لباس ساسون دار را رسم کنید وسط پشت را روی دو لای باز پارچه قرار داده و از وسط پشت روی خط کمر 2 سانتی متر داخل رفته مانند شکل رسم کنید .
برش یقه
1- یک مستطیل به عرض 8 سانتی متر و به طول اندازه دور گردن ، روی الگو از وسط پشت تا قسمت جلو زاویه به اضافه 6 سانتی متر رسم کنید .
2- از قسمت پایین سمت جلو از راست 3 سانتی متر بالا رفته 6 سانتی متر داخل بروید و از وسط پشت سمت چپ 3 سانتی متر بالا رفته این نقطه ها را به هم وصل کنید .

برش آستر و سجاف
برش شماره 1 را روی خود پارچه ، سجاف برش بزنید . برش های 2 و 3 را از پارچه آستر برش زده و قسمت پشت را روی آستر برش بزنید .


 

پیشنهاد شگفت انگیز

مشاهده همه