آموزش دوخت یقه انگیلیسی آموزش خیاطی-دوخت یقه انگیلیسی سرخود همراه با الگو

نویسنده:‌ سودابه محمدنژاد

آموزش خیاطی-دوخت یقه انگیلیسی سرخود همراه با الگو

...
پشتیبانی آنلاین

خانم محمدنژاد

جهت خرید پکیج کامل آموزش خیاطی خانم عمرانی تماس بگیرید

آموزش دوخت یقه انگیلیسیآموزش خیاطی،دوخت یقه انگلیسی سرخود

از دولای باز پارچه یعنی ترکی به ترکی تا نموده، از لبه ترکی پارچه به اندازه 10 تا 12 سانتی‌متر برای زاپاس و شکل یقه و همچنین جا برای دکمه در نظر می‌گیریم البته این طرح برای کت و مانتو مناسب‌تر است.
روش برش، سجاف بلوز را تا زده از سمت راست 7 سانتی‌متر داخل و 8 سانتی‌متر پایین آمده دور یقه لباس را برش می‌زنیم بعد از آن "1/2" سرشانه را علامت زده از این نقطه با شیب 3 سانتی‌متر سرشانه را رسم می‌کنیم. از نقطه شیب 20 تا 25 سانتی‌متر پایین آمده روی خط سینه آستین را می‌کشیم. و در قسمت پایین لباس "1/4" دور باسن به اضافه 5 سانتی‌متر خط پهلو را رسم می‌کنیم.

 

پشت بلوز

از دولای بسته پارچه "1/4" دور باسن به اضافه 5 سانتی‌متر تا می‌زنیم از سمت راست به چپ 7سانتی‌متر داخل و 2 سانتی‌متر پایین می‌آییم این قسمت را قیچی می‌کنیم "1/2" سرشانه را علامت زده 2 سانتی‌متر پایین آمده شیب سرشانه را کشیده و از این نقطه 20 تا 25 سانتی‌متر پایین آمده حلقه آستین را می‌کشیم.

یقه انگلیسی

پس از دوختن بلوز دور یقه بلوز را اندازه زده روی کاغذ الگو "1/2" دور یقه را طول مستطیل به پهنای 5 تا 8 سانتی‌متر رسم می‌کنیم. از سمت راست 2 سانتی‌متر بالا رفته به 5 سانتی‌متر سمت چپ وصل و سپس برش می‌زنیم.

 

 

منبع : کتاب آموزش خیاطی

 

پیشنهاد شگفت انگیز

مشاهده همه